20150426

naša stará čerešňa

.. pred vchodom do domu, máme asi 80 ročný strom. Je to stará čerešňa, kvôli ktorej sa s manželom roky (pár krát za rok keď na to príde) hádame. Už mala veľa krát namále, neraz sme mali požičanú aj motorovú pílu..  zatiaľ sa mi boj o jej prežitie podarilo vždy vybojovať. 

Tento robustný a nádherný strom sa o mňa stará už 7 rokov. Nikdy ma v apríli nezabudne potešiť krásou kvetov, neskôr v júni ponúka chutné veľké sladké plody a v lete chráni našu malú terasu pred pichľavými dopoludňajšími lúčmi slnka. Mám ju rada aj preto, že jej listy mi prinášajú celú zimu túžobne očakávané súkromie..


.. neviem si náš dom bez nej predstaviť.. jej nádherné vetvičky s bielymi kvetmi nám každú jar zdobia domácnosť. Túto sezónu som ich umiestnila na naše nové nočné stolíky z JYSKu, ktoré prešli 
menším faceliftom ;-)

 ..  mierna romantika v spálni na posteli ;-).. a v jedálni.. .. tam nám atmosféru spríjemňujú aj veľké staré kry zlatého dážďa.. zbožňujem jar..

 .. prajem ešte príjemný zvyšok víkendu, ahoj  
a d r i a n a


.. follow me on  INSTAGRAM ..

2 komentáre:

  1. Adi tá čerešňa je prekrásna...bojuj za ňu ďalej :-) bolo by jej škoda...a samozrejme všetky tie drobnosti čo robia dom domovom sú u Vás krásne :-) pekný večer! D.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ahoj Danka, ano je, dakujem :-) budem sa snazit ten boj pre nu vyhrat.. je aj krasna, aj chutna aj uzitocna.. neviem preco ju ma manzel tak v zaludku :-( pekny vecer prajem aj Tebe, A.

    OdpovedaťOdstrániť