20150609

o nás // about us50 arches is the small family manufacture 
All our natural supplements and decorations for home are handmade and our aim is to  keep them just ordinary .. it brings us joy and satisfaction. It's just our passion .. we see in the production deep sense at first, not the profit only.. 

50 arches je malá rodinná dielňa
ručne a s láskou v nej vyrábame obyčajné prírodné doplnky a dekorácie pre domácnosť. Prináša nám      to radosť a uspokojenie, je to proste vášeň.. nevyrábame len za účelom zisku, vo výrobe vidíme                                 zmysel a väčšinu našich produktov v domácnosti aj využívame.                                                                                                                           50 arches brand has been created gradually ..
I have started the production of linen accessories three years ago, and just along with finding inspiration, I felt in love with breadboards.. 
fortunately I married into a family of very smart people and so the family production could begin ..  

50 arches vzniká postupne..    
výrobu som začala pred tromi rokmi s ľanovými doplnkami a neskôr, popri hľadaní inšpirácií, som sa zaľúbila do lopárov .. našťastie som sa vydala do rodiny  v ktorej je pár šikovných ľudí a tak ich výroba nedala na seba dlho čakať.. linen / flax
 .. It is one of the oldest fabrics, 100% natural material. It is imperfect and the most beautiful is flexed and washed over more times. The proper old linen sacks (grain sacks) were the initial inspiration for my work. Linen itself is beautiful even more with its imperfections. Nevertheless, I print or paint on some linen products. I design my own Drawing Templates..

ľan
.. látkové dekorácie vyrábam z ľanu. Je to jedna z najstarších textílií, 100% prírodný materiál. Je nedokonalý a najkrajší je pokrčený a viac krát vypratý. Práve staré ľanové vrecia boli prvotnou inšpiráciou na moju tvorbu. Ľan, so svojou nedokonalosťou, je krásny sám o sebe. Napriek tomu na niektoré ľanové výrobky aplikujem potlač motívov zo starých vriec alebo na ne kreslím nezávadnou farbou na textil. Šablóny na kreslenie si vyrábam sama, podľa vlastných návrhov. breadboards
 .. Our bread boards are all handmade. The origin of their shapes and manufacturing techniques is dated 200 years ago in Europe.  We use soft and hard wood.
 soft wood bread boards are finished with natural wood stains (tea and vinegar) and finally impregnated with linseed oil. We recommend to use them as decorations only.

lopáre
.. naše lopáre sú ručne vyrobené. Ich tvary a technika výroby sú inšpirované starými lopármi, ktoré sa vyrábali v Európe pred cca 200 rokmi. Vyrábame ich z mäkkého a tvrdého dreva. 
Lopáre z mäkkého dreva sú povrchovo upravené prírodnými moridlami (čajom a octom) a na záver napustené ľanovým olejom. Doporučujeme ich používať ako dekoračné doplnky.  Hardwood breadboards are usually brushed and oiled. They are made of solid wood and therefore fit into any kitchen.

Lopáre z tvrdého dreva sú väčšinou povrchovo upravené kartáčovaním a napustené olejom. Sú to masívne drevené dosky vhodné do každej kuchyne.  Everything made in our workshop is handmade and we always fail to produce two pieces which are exactly the same .. each piece is just the original;-) .. Especially while we talk about the circles because they are made from old recycled wood ..

Všetko v našej dielni vyrábame ručne a nepodarí sa nám vyrobiť a upraviť  dva úplne rovnaké kusy.. čo kus to originál ;-) .. toto platí hlavne pri kruhoch, pretože ich vyrábame zo starého recyklovaného dreva..50 arches is new in the e-handmade world :-) .. I would like to introduce you briefly our production .. 
Thank you for your time ..

if you like our domestic products and wish to place an order, just take a look on our  PORTFOLIO 

 where you can find all breadboards sizes and prices,
 you can send an e-mail where you specify the type of breadboard you like..
we shall get back to you within 48 hours with more information ..
.. 
 our ETSY store coming soon
..


50 arches je v e-handmade svete nová.. aspoň stručne som Vám chcela predstaviť našu tvorbu..  
 ak sa Vám nejaký  z našich domácich výrobkov páčil, poteší ma každý jeden kometárik :-) 

.. ak si chcete niektorý z našich výrobkov objednať, navštívte galériu na SaShe  kde vždy nájdete aktuálizovanú ponuku..
..

ahoj :-)
 have a nice day,
adriana


5 komentárov:

 1. ...ach u Vás je tak krásne :-) mám na niečo zálusk ale to Ti napíšem do správy :-) krásny letný víkend Adi ! D.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Dakujem Danka :-) aj mne sa paci u Vas.. tesim sa na spravu a prajem prijemny slnecny vikend ♡ a.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Adrianko, nádhera .... kochám se kochám .... Marki

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Adrianko, nádhera .... kochám se kochám .... Marki

  OdpovedaťOdstrániť